Sport Hajduk

pripremna utakmica

Hajduk remizirao s Grasshopperom, Caktaš pri kraju utakmice donio izjednačenje

Hajduk je remizirao s Grasshopperom u prvoj pripremnoj utakmici u turskom Beleku. Drugoplasirana momčad druge švicarske lige povela je u 61. minuti pogotkom Mmoha, a konačnih 1:1 postavio je Caktaš u 86. minuti. Spomenimo i to da je zbog ozljede u 29. minuti izašao Jairo, a o kakvoj je ozljedi riječ za sada ne znamo.

90` Kraj utakmice.

86` GOOOL! Izjednačio je Hajduk pogotkom Caktaša! Teklić mu je proslijedio sjajnu loptu u prostor, Caktaš je sam izašao pred vratara i mirno pogodio donji desni kut za 1:1.

78` Teklić se izborio za loptu, bio je u sjajnoj poziciji u šesnaestercu švicarske momčadi, ali vratar Salvi je obranio njegov udarac.

70` Čolina je presjekao loptu na 30 metara, sjurio se prema vratima prošao stopera Grasshoppera i pucao s 14 metara iskosa, međutim lopta je prošla pokraj vrata.

61` GOL! Poveo je Grasshopper s 1:0 pogotkom Mmoha koji je ostao usamljen na pet metara nakon ubačaja iz slobodnjaka i s pet metara svladao Blaževića.

60` Caktaš je brzo izveo slobodan udarac, proigrao je Jakoliša koji se iskosa sjurio prema vratima, gađao je suprotni kut s 12 metara, lopta je prošla malo pored vrata.

46` Grasshopper u drugom poluvremenu igra u sljedećem sastavu: Salvi, Mesonero, Đorđev, Salatić, Morandi, Matić, Njie, Asllani, Cvetković, Rustemoski, Mmoh.

46` Počelo je drugo poluvrijeme, a Hajduk u drugom poluvremenu igra u sljedećem sastavu: Blažević, Vučur, Dellova, Kalik, Čolina, Tahiraj, Hamza, Jurić, Caktaš, Teklić, Jakoliš.

45` Kraj provg dijela.

29` Prva promjena u sastavu Hajduka. Ušao je Kreković umjesto Jaira koji je prethodno izašao izvan terena nakon što je dobio nezgodan udarac u jednom duelu

25` Prva velika prilika na utakmici. Jairo je primio loptu na centru, iz prve je proslijedio Juranoviću koji mu je vratio u sredinu nakon čega Jairo sjajno pronalazi Blagaića koji se izvukao u međuprostor, primio i pucao s deset metara, ali obranio je vratar Grasshoppera

1` Počela je utakmica u Beleku.